Whatsapp Canlı Destek
Telefon Hemen Ara

Yutulabilir Mide Balonu

Elipse Balon; Elipse Programının temelini, midenizde tokluk hissi yaratacak devrimci nitelikteki yumuşak balon oluşturur. Elipse, midenizde yer kaplayarak yiyecek alımınızı azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Bu, açlığınıza bir ‘çare bulma’ ve daha sağlıklı yiyecek tercihleri yaparak aynı zamanda bilindik diyetlerle birlikte gelen kriz ataklarını önleme şansı verecektir. Balon, doktorunuza gerçekleştireceğiniz 20 dakikalık
bir ziyaret sırasında yutulur ve yaklaşık dört ayda doğal yollarla vücuttan atılır..
Ameliyata, endoskopiye veya anesteziye ihtiyaç yoktur.
Elipse tedavisinden yaklaşık 16 hafta sonra hastalar ortalama olarak 10-15 kg ve vücut ağırlıklarının %10-15’ini kaybederler.

Elipse Programı

Akla yatkın kilo kaybı
Açlık hissetmeden daha az yemek için Elipse Programına katılın.
Elipse Programına katılan hastalar dört aylık balon tedavisi sonunda ortalama 10 – 15 kg arasında kilo verir.

Basit ve etkili
Elipse Balon, doktorunuza yapacağınız 20 dakikalık kısa bir ziyaret sırasında
midenize yerleştirilir.

 

İnce bir katetere bağlı bir balonu içeren kapsülü yutarsınız. Kapsülün doğru konumda olduğundan emin olmak için bir röntgen çekilir.

 

 

Kapsül midenize yerleştiğinde, doktorunuz balonu Sivi ile doldurmak için kateteri kullanır. Balonun dolu olduğunu onaylamak için ikinci bir röntgen çekilir. Balon dolduğunda doktorunuz kateteri yavaşça çıkarır ve siz de günlük hayatınıza dönersiniz. Balon midenizde iken açlık hissetmeden daha az yiyebilirsiniz.

 

Yerleştirme işleminden yaklaşık 16 hafta sonra Elipse Balonu kendi kendine boşalır ve doğal yollarla vücuttan atılır.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Elipse Balonu mideme nasıl yerleştiriliyor?

Balon, doktorunuza yapacağınız 20 dakikalık kısa bir klinik ziyaret sırasında midenize yerleştirilir. İçerisinde sönük balon bulunan bitkisel bazlı bir kapsül yutacaksınız. Balon uzun ince bir katetere bağlıdır. Kapsül midenize ulaştıktan sonra kapsülün doğru konumunu onaylamak üzere ilk röntgeniniz çekilir. Doktorunuz daha sonra kateteri kullanarak balonun içini sıvı ile doldurur ve ikinci röntgen balonun doğru şekilde doldurulduğunu onaylar. Balon dolduğunda, doktorunuz kateteri yavaşça çıkarır ve siz de günlük hayatınıza dönersiniz.
 

Balonu yutmak kolay mıdır?

Çoğu hasta Elipse Balonunu içeren kapsülü herhangi bir sorun olmadan yutabilir. Ancak, yutmakta bir güçlüğünüz varsa, doktorunuz endoskopi veya anestezi olmaksızın kapsülün doğru yere gitmesine yardımcı olmak için ince tel (stile) kullanabilir.

Ne kadar kilo vereceğim?

Dört aylık balon tedavisi sonunda hastalar ortalama 10-15 kg arasında kilo verir.

Balona ne doldurulur?

Balona 550 ml su doldurulur. Balon yerleştirildikten sonra normal aktivitelere dönülmesi ne kadar zaman alır? Çoğu hasta bir veya iki gün içinde normal aktivitelerine dönebilir. Ancak, bazı kişiler balon yerleştirildikten sonra bulantı, karın krampları ve nadiren kusma yaşar. Çoğu durumda, bu semptomların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak üzere doktorunuz yaygın olarak kullanılan ilaçları reçete edebilir.

Program sırasında veya sonrasında herhangi bir diyet
kısıtlaması olacak mı?

Elipse Programında mutlak diyet kısıtlamaları yoktur. Bununla birlikte, programdan en iyi şekilde yaralanmak, kilo kaybınızı ve konforunuzu en üst seviyeye çıkarmak için diyetisyeniniz size vücudunuza ve kilo verme hedeflerinize uygun tavsiyelerde bulunacaktır.

Balon nasıl çıkarılır?

Yaklaşık 16 hafta sonunda, balonun üzerindeki zaman ayarlı valf açılarak balonun boşalmasını ve hiçbir tıbbi müdahaleye gerek duymadan tuvaleti kullanırken doğal yollarla vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Nadir durumlarda, balon kusarak çıkarılır.

Daha sonra ne olur?

Balon vücuttan atıldıktan sonra, Elipse Programı ve sağlık ekibinizin verdiği destek devam eder. Bu sizin yeni yaşam tarzı alışkanlıklarınızı pekiştirmenize
ve kilo vermeye odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Program nasıl çalışır?

1. Ay – Sağlıklı Yaşam Tarzı Rehberliği
• Ekibiniz ile tanışın, beslenme ve egzersiz konularında rehberlik hizmeti almaya başlayın ve Elipse Programının etkisini en üst seviyeye nasıl çıkaracağınızı öğrenin.
2-5. Ay – Elipse Balonu ile Kilo Verme
• Elipse Balonu hastaneye yatışı gerektirmeyen basit bir uygulama ile yerleştirilir. Ameliyat, endoskopi veya  anestezi gerektirmez.
• Diyet ve sağlıklı yaşam konularında rehberlik hizmeti almaya devam edin.
• Kilo kaybınızı izlemek için şık dijital baskülünüzü ve uygulamanızı kullanın. Gerçek zamanlı tavsiye ve destek almak için ilerlemenizi doktorunuz ile paylaşın.
• Dört ay sonra, balon herhangi bir tıbbi müdahaleye gerek duyulmaksızın kendi kendine boşalır ve doğal yollardan dışarı atılır.
6. Ay ve Sonrası – Zayıflayın ve
Kaybettiğiniz Kiloları Koruyun
• Geçici balon geçici kilo kaybı demek değildir, bir klinik araştırma, Elipse kullanımı sonucu elde edilen ortalama kilo kaybının %72’sinin takip eden 12 ay boyunca korunduğunu göstermiştir.
• Sağlık ekibinizin desteği ile sağlıklı bir kiloyu korumak için yeni diyetinizi ve egzersiz alışkanlıklarınızı devam ettirebilirsiniz.

Elipse Balon Fiyatları 2022

Elipse Balon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.