Whatsapp Canlı Destek
Telefon Hemen Ara

Revizyon Cerrahisi

GASTRİK BYPASS REVİZYONU

Revizyon Cerrahisi; Gastrik bypass ameliyatları genelde çok güçlü ameliyatlardır ve bu nedenle çok az sayıda hasta revizyon gerektirir. Ancak hasta beslenme kurallarına uymaz ve giderek artan miktarlarda gıda tüketirse zamanla mide poşu ve mide-barsak geçişi olan stomada genişleme meydana gelebilir.

Bu durumda ya endoskopik yöntemlerle poşun daraltılması denenebilir, ya da cerrahi olarak bu gerçekleştirilebilir. Stomanın daraltılması dışında bir yöntem de bypass alanının daha aşağıya alınması, yani emilim bozucu etkinin biraz daha arttırılmasıdır.

SLEEVE GASTREKTOMİ (TÜP MİDE AMELİYATI) REVİZYONU

Sleeve gastrektomi sonrası revizyon cerrahisi gereksinimi iki nedenle ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki, ameliyatta normalden fazla bir mide bırakılmasıdır. Diğer neden ise midenin zamanla genişleyebilme kapasitesine sahip olmasıdır. Sleeve gastrektomi sonrası yeniden kilo alımı olan bir hasta için iki seçenek bulunmaktadır.

Bunlardan ilki yeniden sleeve yapmak, diğeri ise gastrik bypass veya duodenal switch gibi diğer bir obezite ameliyatına dönüştürmektir.

Revizyon Cerrahisi Fiyatları 2022

Revizyon Cerrahisi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.