Whatsapp Canlı Destek
Telefon Hemen Ara

Gastrik ByPass

Gastrik bypass ameliyatı dünyada mide küçültme (Sleeve gastrektomi) ameliyatından sonra en çok tercih edilen obezite ameliyatıdır. Obezite tedavisinde altın standart yöntem olarak kabul edilmektedir. Sleeve gastrektomi popüler olmadan önce dünyada en çok uygulanan obezite ameliyatıydı.

Gastrik Bypass Nasıl yapılır?

Roux-en-Y Gastrik Bypass ameliyatının iki aşaması vardır. İlk aşamada mide yaklaşık 30-50 ml hacme kadar küçültülür. İkinci aşamada ise ince bağırsağın ilk kısmı bölünür ve alt ucu mideyle birleştirilir. Üst ucu ise son bağırsakla birleştirilir. Böylece hem alınan gıda miktarı azalır hem de alınan gıdanın hepsi emilemez. Vücuda alınan kalori miktarı en aza indirilmiş olur.

En önemlisi, gastrik bypass ameliyatında gıda akımının yeniden yönlendirilmesi bağırsak hormonlarının erken uyarılmasını sağlar. Bu sayede tokluk artar, açlık baskılanır ve obezitenin neden olduğu tip 2 diyabetin etkileri düzelir.

Gastrik Bypass Ameliyatı Avantajları

  • Kalıcı kilo kaybı daha uzun sürelidir.
  • Tükenebilecek yiyecek miktarını kısıtlar.
  • Enerji tüketimini artıran koşullara yol açabilir.
  • Bağırsak hormonlarında iştahı azaltan ve tokluğu artıran olumlu değişiklikler sağlar.

Gastrik Bypass Ameliyatı Dezavantajları

Teknik olarak mide küçültme (Sleeve Gastrektomi) ameliyatından daha karmaşık bir işlemdir ve potansiyel olarak daha büyük komplikasyonlara neden olabilir.
Uzun süreli vitamin / mineral eksikliklerine, özellikle B12 vitamini, demir, kalsiyum ve folat eksikliğine yol açabilir.

Genellikle hastanede kalış süresi mide küçültme (Sleeve Gastrektomi) ameliyatından daha uzundur.
Diyet tavsiyelerine, ömür boyu vitamin / mineral desteğine ve takip uyumuna uyulmasını gerektirir.

Gastrik ByPass Fiyatları 2022

Gastrik ByPass fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.